12968169_1167413583308666_4915330402738442292_o

Debiutinis „Lituanica“ sezonas baigėsi ketvirtfinalyje

Praėjusį šeštadienį Londono „Lithuanica“ sužaidė Anglijos 1-ojo diviziono ketvirtfinalio rungtynes prieš reguliaraus sezono nugalėtojus Manchester „Magic“ krepšininkus. Nors per iki tol vykusias akistatas lietuviams buvo pavykę įveikti čempionato favoritus, lemiamame mače varžovai neklydo – 55:71 (19:21, 15:13, 11:22, 10:15).

Ši akistata sutraukė daugybę žiūrovų, kurie užpildė Mančesterio „Amaechi“ krepšinio centrą, o minios tarpe netrūko ir lietuviškomis trispalvėmis pasidabinusių vietinių tautiečių. Nuo pat rungtynių pradžios svečiai kibo į atlapus dvikovos favoritams ir po pirmų penkių minučių rezultatas buvo lygus – 12:12. Tiesa, „Lithuanica“ žaidėjams sunkiai sekėsi stabdyti varžovų legionierių Ellisą Cooperį iš JAV, kuris buvo grėsmingas abejose aikštės pusėse. Po pirmo kėlinio šeimininkai turėjo trapią dviejų taškų persvarą – 21:19.Antrame ketvirtyje kova ir toliau vyko taškas į tašką, o vienu momentu surengtas spurtas leido lietuviams netgi išsiveržti į priekį. Deja, sėkminga kėlinio pabaiga šeimininkams leido išlyginti rezultatą – 34:34.

Po ilgosios pertraukos prasidėjo tikrasis „Lituanica“ košmaras. Varžovai įjungė aukštesnę pavarą ir, naudodami agresyvią gynybą bei greitą puolimą, pradėjo tolti. Itin ypač prastai sužaistas trečiasis kėlinys lėmė, kad varžovai susikrovė dviženklę persvarą – 56:45. Nors lemiamame ketvirtyje lietuviai bandė priartėti, tačiau to padaryti nepavyko. Varžovai laimėjo dviženkle persvara ir neleido svečiams iš Londono pateikti vienos didžiausių sensacijų. „Magic“ žaidėjai savo burtais sugebėjo sustabdyti naudingiausią lygos žaidėją Aušridą Petraitį. Iki šių rungtynių krepšininkas rinkdavo po daugiau nei 25 taškus, tačiau šiose jis pelnė vos 6 (2/8 metimai iš žaidimo). „Lituanica“ į priekį vedė 14 taškų surinkęs Paulius Adomaitis. 11 pridėjo Paulius Rašamavičius, o Juliaus Visocko sąskaitoje – 8 taškai. Nors sezonas baigtas, tačiau lietuviškoje ekipa balandžio 30-tą dieną atstovaus Londonui Pasaulio Lietuvių krepšinio taurėje, o po to pradės vasaros sezono darbus ateinančiam sezonui, kuriame tikisi kur kas geresnių rezultatų.