16/17 Lituanica 1/2

Sezono atidarymui sirgaliams skirtas pergalingas pasirodymas

Šis, kad ir ganėtinai niūrus sekmadienis puošiantis Angliją su tipiniu Anglišku oru lietuvių krepšinio sirgaliams buvo neeilinis. Tai buvo savaitgalis kai Lituanica pradėjo 2016/2017 sezoną. Žiūrovų susirinko pilna salė, atrodo lietuviai jau buvo pasiilgę krepšinio. Atidarymo renginyje pasirodė ir mažieji Vaida Sky Danceland šokėjai, kurie savo spalvingais kostiumais džiugino susirinkusius žiūriovus.

Prieš prasidedant varžyboms buvo publikai pristayti visi Londono Lituanica pirmos ir antros komandos žaidėjai. Šiais metais pirmąją komandą papildė profesionalūs žaidėjai – Edvardas Vetrenka, Mantas Adomaitis bei Mantas Gūžys, jaunieji komandos naujokai – Paulius Barzdžius, Laurynas Guokas, Deividas Lygutas bei Rokas Neverauskas. Taip pat graikas Ilias Alexopoulos.

Išties džiugina, kad kiekvieną kartą stipriam krepšinio žaidėjui atvažiavus į Londoną, pirmiausia pasiūloma prisijungti prie mūsų komandos. Šie žaidėjai patys su mumis susisiekia. Metų metus tik įrodome, kad einame savo tikslo link ir padedame žaidėjams net ir čia Anglijoje išlaikyti puikų krepšinio lygį. Lituanica komanda yra viena didelė šeima.“ – šypsosi fizinio pasirinkimo treneris, bei vienas komandos savininkų Matas Gailevičius.

Sustiprėjusi komanda bandys įrodyti savo vertę I-ąjame Anglijos divizione, o tuo tarpu antroji Lituanica ekipa žais BLKL (Britanijos Lietuvių Krepšinio lyga), vadovaujami Viliaus Jastremsko.

Krepšinio spektaklis pažadantis įdomų sezoną

Londono Lituanica pirmosiose rungtynėse susirėmė su Westminster Warriors komanda. Varžybų pradžia buvo galinga abiems komandoms pradėjus atakuoti iš už tritaškio linijos, bet lietuviams sekėsi kur kas geriau apginti baudos aikštelę, taip pat perlaužti priešininkų gynyba per pirmą kėlinį, kuris baigėsi rezultatu 28-17 Lituanica naudai.

Antrąjį kėlinį lietuviai pradėjo zonine gynyba dėl kurios labai greitai sutriko Warriors puolėjai. Kėlinys baigėsi rezultatu 50-27 Lituanica naudai. Priešininkai tesugebėjo įmesti 10 tašku per visą kėlinį.

Sezono atidarymo kulminacija

Trečiasis kėlinys prasidėjo viena po kitos sekančiomis lietuvių klaidomis, komanda ir toliau nesugebėjo pataisyti puolimo bei išsinarplioti iš spąstų į kuriuos juos įtraukė priešininkai. Vis dėlto gera gynyba po klaidų pavyko išlaikyti pranašumą. Kėlinys baigėsi 67-49 lietuvių naudai.

Varžybų pabaiga buvo lyg žvaigždžių dienos pasirodymas. Per pirmas 4 minutes buvo sumesti 17 Lituanica taškų ir varžovai galiausiai buvo palaužti rezultatu 94-69. A. Petraitis – 20 taškų ir 8 atkovoti kamuoliai ir daugiausiai naudingumo taškų surinkęs žaidėjas E. Vaupšas su 19 naudingumo balų, 10 taškų, 6 rezultatyviais perdavimais ir 7 atkovotais kamuoliais. Žinoma negalima nepaminėti priešininkų snaiperio A. Ekoeruoh , kuris pelnė 22 taškus ir surinko 24 naudingumo taškus.

Esame sustiprėja ir pasiruošę nušluoti visas komandas iš savo kelio. Norime apginti savo kaip stipriausios Anglijos lietuvių krepšinio komandos vardą, bet ir įrodyti visoms I-ojo diviziono komandoms, jog pirmieji metai buvo tik lengvas apšilimas“- teigė komandos vadovas Linas Bridickas.