14500778_1299052416811448_5367296814315598402_o

„Lituanica“ iki pergalės pritrūko vieno taiklaus metimo

Paskutinį pirmojo rudens mėnesio savaitgalį „Lituanica“ vyrai žaidė savo antrąsias rungtynes Anglijos krepšinio federacijos organizuojamame „National Trophy“ turnyre. Praėjusią savaitę lietuvaičiai gan lengvai susitvarkė su Westminster „Warriors“ krepšininkais, tačiau šią savaitę jų laukė kur kas rimtesnis varžovas. Sustiprėję Essex „Leopards“ krepšininkai yra laikomi vieni iš šių metų favoritų. Visas rungtynes pirmavę „Lituanica“ krepšininkai privalėjo pripažinti pralaimėjimą varžovams rezultatu 68:69.

Pirmoje rungtynių pusėje abi komandos žaidė taškas į tašką ir susirinkę žiūrovai iškart galėjo suprasti, kad laukia dviejų lygiaverčių komandų dvikova. Po pirmojo kėlinio „Lituanica“ buvo priekyje vos 2 taškais (21-19). Antrasis kėlinys prasidėjo dvejomis iš eilės Essex „Leopards“ techninėmis pražangomis, tačiau aikštelės šeimininkai nesugebėjo to deramai išnaudoti ir pralaimėjo kėlinį trimis taškais. Komandos ilsėtis išėjo švieslenėje degant rezultatui – 38:39, svečių naudai.

Antroje rungtynių dalyje lietuvaičiams pavyko perlaužti rungtynių eigą ir įgyti rekordinę 7 taškų persvarą – 58-51. Prie to daugiausiai prisidėjo komandos lyderiai Aušridas Petraitis bei Edvardas Vetrenka.

Svečiai iš Essexo tikrai nebuvo pasiruošę sudėti ginklų ir paskutiniąjame kėlinyje šeimininkams paspendė tikrus spąstus. Likus žaisti 24 sekundėms „Leopards“ ne tik sugebėjo panaikinti atsilikimą, tačiau po ypatingai sudėtingo pataikyto varžovų vidurio puolėjo metimo sugebėjo išsiveržti į priekį 67-68. Nors aikštelės šeimininkai turėjo dar net kelias galimybes persverti rezultatą, tačiau jų skuboti metimai tikslo nepasiekė. Svečiai šventė pergalę „Lituanica“ namų aikštelėje.

Lituanica“ – Aušridas Petraitis: 22 naudingumo balai (22 taškai, 18 atkovoti kamuoliai), Edvardas Vetranka 19 taškų.

Leopards“ – D. Ajumobi: 19 taškų. M. Martin: 15 taškų. S. Lewis: 13 taškų.