16387413_1436740483042640_3257192848120626817_n

„Lituanica“ grįžo i pergalių kelią

Praėjusį savaitgalį Londono „Lituanica“ sužaidė dvejas varžybas: šeštadienį išvykoje Nacionalinės taurės pusfinalyje 80:65 įveikta Vortingo „Thunder“ komanda, o sekmadienį 96:90 savo salėje įveiktas diviziono lyderis „Northumbria Universitetas“.

Sekmadienio varžybos nežadėjo nieko gero „Lituanicai“, nes dėl traumų ir ligų negalėjo žaisti abu centro puolėjai, bei ekipos lyderis Aušridas Petraitis. Be to teko runtyniauti su diviziono pirmoje vietoje esančia komanda, turėjusia tik 2 pralaimėjimus šiame sezone. Taciau lyderių netektis tik dar labiau sutelkė komandą rimtai kovai su varžovu.

„Lituanica“ is karto išsiveržė į priekį dėka puikaus Roko Neverausko ir Audriaus Damušio žaidimo. Šie žaidėjai dviese pelnė du trečdalius komandos taškų pirmajame kėlinyje. Taiklūs buvo visi trys mesti Damušio tritaškiai. Rezultatas po pirmojo ketvirčio buvo 25:18 lietuvių naudai.

Antrajame kėlinyje įsižaidė varžovų lyderis L. Champion. Jo tolimi metimai buvo tikra mįslė Lituanica gynėjams. Kėlinio viduryje varžovai ne tik pavijo „Lituanica“ krepšininkus, tačiau sugebėjo 6 taškais persverti rezultatą savo naudai. Verta paminėti, jog vienas iš rezultatyviausių lietuvių krepšininkų Mantas Gūžys buvo visiškai išjungtas ir per pirmąją rungtynių pusę nesugebėjo pelnyti nei vieno taško. Kelinys pasibaigė rezultatu 36:40 Njukaslo komados naudai.

Trečiajame kelinyje „Lituanica“ vėl kibo varžovams į atlapus. Pirmuosius savo taškus pelnė M. Gūžys. Taiklią ranką pademonstravo Paulius Adomaitis, smaigęs tris tritaškius iš eilės ir išvedė Lituanicą į priekį. Puikiai sužaidė Mantas Adomaitis, kuris puikiai tvarkėsi po krepšiais ir kovojo dėl atšokusių kamuolių. Treriui Eridanui Lazdauskui galvos skausmą kėlė ketvirtosios pražangos R. Neverauskui bei M. Gūžiui. Rezultatas po trečiojo kėlinio buvo 62:60 „Lituanica“ naudai.

Ketvirtasis ketvirtis buvo tikras mūšis ir nė viena komanda nepirmavo didesniu nei 4 taškų skirtumu. Puikiai į žaidimą grįžęs M. Gūžys pradėjo skriausti varžovus savo perimtais kamuoliais ir tolimais metimais. Likus 20 sekundžių rezultatas buvo 81:81 bet Mantas Gūžys pelnė du taškus su pražanga ir išvedė lietuvius į priekį 84:81. Tačiau likus 0.2 sekundės iki rungtynių pabaigos Mantas Adomaitis prasižengė prieš tritaįkį metusį varžovų gynėją, kuris šaltakraujiškai sumetė visus baudos metimus ir išlygino rezultatą. Teko žaisti pratęsimą.

Papildomos rungtynių minutės priklausė M. Gūžiui ir jaunajam D. Lygutui. Mantas pradžioje smeigė du tritaškius ir „Lituanica“ jau buvo 6 taškais priekyje. D. Lygutas pridejo 6 taškus ir varžovai turėjo kapituliuoti. Pratęsimas buvo laimėtas 12:6, o rungtynes 96:90.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė Audrius Damušis, pelnęs 24 taškus, Mantas Gūžys pridėjo 23, Rokas Neverauskas – 18, Mantas Adomaitis – 14, Paulius Adomaitis – 9 taškus.

Sekančias rungtynes „Lituanica“ žais sekmadienį savo salėje su Lauboro universitetu.