aa

Lituanica išvyksta į X Pasaulio lietuvių sporto žaidynes

Lituanica krepšinio klubas tęsia prieš keturis metus prasidėjusią tradiciją ir vėl vykstą į Pasaulio lietuvių sporto žaidynes, kurios šįkart bus surengtos laikinojoje Lietuvos sostinėje – Kaune. Jubiliejinės žaidynės pritraukė neregėtą kiekį dalyvių ir planuojama, kad į Kauną suvažiuos net 4000 lietuvių iš viso pasaulio, tarp kurių ir abi Lituanicos komandos.

Pasikeitus pirmosios komandos treneriui prasidėjo ir pirmosios rokiruotės sudėtyje. Komandai Kaune padės prieš 4 metus žaidynėse Klaipėdoje dalyvavęs Donatas Visockis. Taip pat po kelerių metų pertraukos į komandą grįžta ir Karolis Steponavičius bei žaidynėse prie komandos prisijungti nusprendė komandos senbuvis Tomas Skardžius. Antros komandos lyderiu sezono metu buvęs Rokas Neverauskas pelnytai užsitarnavo savo vietą pirmoje komandoje ir žada rungtyniauti ten taip pat sėkmingai kaip tai darė viso sezono metu. Treneris Domas Solo į Lietuvą nusprendė vežtis ir Londono krepšinio lankų laužytoją – Modestą Paulauską. Naujokų sąrašą užbaigia daugybę metų profesionaliai rungtyniavęs bei turbūt vienas labiausiai patyrusių komandos krepšininkų – Robertas Bitinas.

Tuo tarpu antroje komandoje treneris Vilius Jastremskas nusprendė išlaikyti čempionišką branduolį ir jį sustiprins dar dviem žaidėjais, kurie šį sezoną taip pat ragavo aukso medalius. Prie komandos prisijungs puikiai Lietuvoje visiems pažįstami, šį sezoną su Kėdainių SC-Nevėžiu RKL B divizione triumfavę Paulius Leščinskas bei Ignas Ryla. Tikimasi, kad šie krepšininkai suteiks naudingų krepšinio pamokų dublerių komandos žaidėjams. Taip pat prie antros komandos prisijungs ir viena iš Lituanicos klubo ateičių – Arnas Petrauskas, kuris šį sezoną rungtyniavo Lituanica I komandoje. Jaunasis krepšininkas iškart po žaidynių keliaus į Jono Valančiūno organizuojamą stovyklą, kur tuo pačiu vyks atranka į 2018 metų U-17 Europos čempionatą.

Galutiniai abiejų komandų sąrašai:

Lituanica I:

Vidurio puolėjai: Donatas Visockis, Edvinas Vaupšas.

Puolėjai: Karolis Steponavičius, Modestas Paulauskas, Rokas Neverauskas, Paulius Adomaitis, Mantas Adomaitis.

Gynėjai: Mantas Gūžys, Audrius Damušis, Robertas Bitinas, Tomas Skardžius, Julius Visockas.

Vyriausiasis treneris: Domas Solo

Trenerio asistentas: Eridanas Lazdauskas

Lituanica II:

Vidurio puolėjai: Deividas Lygutas, Aurimas Sakalauskas.

Puolėjai: Kasparas Gailius, Ignas Ryla, Vladas Kolesnik, Vytautas Rimkus.

Gynėjai: Paulius Barzdžius, Edgaras Markūnas, Paulius Leščinskas, Arnas Petrauskas, Mantas Žarskis, Alonas Pečiulis.

Vyriausiasis treneris: Vilius Jastremskas

Klubo fizioterapeutas: Nader Petros Farhead

Klubo atstovė spaudai: Erika Stankevičiūtė

Klubo fotografai: Tadas Svetikas bei Andrius Čebatariūnas

Krepšinio varžybos vyks Arvydo Sabonio krepšinio centre (Pašilės g. 41) birželio 30 – liepos 2 dienomis. Tad visi norintys atvykti palaikyti yra laukiami!