Istorija

„Lituanica“ klubas atstovauja lietuvių krepšinio bendruomenę Anglijoje. Lietuvoje krepšinis dažnai įvardijamas kaip „antroji religija“, todėl ir svetur jis suburia bei sujungia lietuvius iš visos šalies. Klubo istorija prasidėjo 2008 metais. Iki 2010 metų ekipa žaidė BLKL (Britanijos Lietuvių Krepšinio Lyga). Šioje lygoje žaidžia nemažai lietuvių krepšininkų, kurie nusprendė migruoti į Angliją, tačiau nepamiršo aistros krepšiniui.

Geriausius krepšininkus iš Londono subūrusi draugėn komandos administracija užsibrėžė aukščiausią tikslą – patekti į BBL (British Basketball League).

Mažai visiems žinomas krepšinio klubas 2010 metais įžengė į Naciolinę Britanijos Krepšinio Lygą ir taip pradėjo savo kelionę išsvajotojo tikslo link.

Didelis ryžtas, meilė krepšiniui ir noras tapti geriausiems vedė krepšininkus į pripažinimą. 2013/2014 metų sezone „Lituanica“ ekipa iškovojo auksą „National Shield Cup“ ir tapo „A. Sabonio Taurė“ čempionais , o 2014/2015 metais „Patron‘s Cup“ laimėjo sidabrą.

2014/2015 metų sezone „Lituanica“ klubas tik su vienu pralaimėjimu žengė ant laimėtojų pakylos Nacionalinės Anglijos Lygos II-ąjame divizione. „Lituanica“ vardas tapo žinomas visoje šalyje. Anglų žiniasklaida įvardino lietuvių klubą kaip neįtikėtiną siurprizą NBL. Tais pačiais metais komandos siela – Aušridas Petraitis buvo pripažintas naudingiausiu diviziono žaidėju.

2015 metais „Lituanica“ klubas įsirašė savo vardą į istoriją. Lietuviškoji komanda įžengė į Aukščiausią Anglijos divizioną. Taip pat tais pačiais metais klubas užėmė 3 vietą „Ambasadoriaus Taurė“, bei laimėjo „Pasaulio Lietuvių Taurė“ auksą.

Pirmąjame divizione žaidžia apie 14 komandų, kurios išsimėtę po visą Angliją. „Lituanica“ turi apie 13 išvykos rungtynių. Iki nusibrėžto tikslo liko tik vienas žingsnis.

2015/2016 sezone „Lituanica“ laimėjo „Ambasadoriaus Taurė“ auksą ir jau trečius metus iš eilės tapo „Pasaulio Lietuvių Taurė“ čempionais.

2016/17 sezone suburta dukterinė Lituanicos komanda iškart pradėjo skinti trofėjus. Jaunimo pagrindu sudaryta ekipa, vedina trenerio Viliaus Jastremsko, laimėjo A.Sabonio Mažąją taurę bei tapo BLKL-London Timber čempionais. Tuo tarpu Lituanica I komanda sezone pasipildė „National Trophy“ sidabro medaliais.

Komandos tikslai:

– Populiarinti krepšininį Anglijoje ir supažindinti anglus su europinio krepšinio stiliumi;
– Populiarinti sveiką ir aktyvią gyvenseną, bei tapti pavyzdžiu vaikams norintiems siekti karjeros šioje sporto šakoje;
– Patekti į BBL (British Basketball League);
– Tapti gerai žinomu krepšinio klubu ne tik Lietuvių bendruomenėje, bet ir visos Anglijos mastu;
– Varžytis tarptautinėje arenoje;
– Tapti tiltu jauniems krepšininkams norintiems tapti profesionaliais krepšinio žaidėjais;